Power Dressing – siła i niezależność!

W dzisiejszych czasach nie dziwi nas już kobieta zajmująca wysokie stanowisko na swojej ścieżce kariery. Jest to rzecz naturalna, poparta wieloma cechami, które kobiety potrafią wspaniale wykorzystać w pracy czy przy prowadzeniu własnego biznesu. Dobra organizacja czasu, wytrwałość, ambicja oraz wiara w to co robią, potrafi przynieść ogromne sukcesy i pokłady pozytywnej energii. Ale czy to wystarczy w osiągnięciu sukcesu? Jaki wpływ ma nasz wygląd na nasze osiągnięcia?

Od czego się zaczęło?

Power dressing to nazwa stylu, który narodził się w drugiej połowie lat 70-tych XX wieku, a w pełni rozwinął się w początkach lat 80-tych XX wieku. Styl ten był wyrazem buntu przeciwko powszechnemu przekonaniu, iż w biznesie nie ma miejsca dla kobiet. Zaczęło się od zakładania męskich części garderoby: eleganckie spodnie, ołówkowe spódniczki za kolano, dwurzędowe marynarki czy całe garnitury. Z czasem dzięki pomocy projektantów, fasony „uniformowych” elementów garderoby damskiej zyskały bardziej zgrabny, dopasowany i nowoczesny wygląd.

Współczesna „Power woman”

Dzięki swoim poprzedniczkom panie nie muszą już walczyć o równe traktowanie w biznesie, a power dressing na stałe zagościł w ich garderobach. Z czym aktualnie kojarzy się power dressing?

Z kobietą która osiąga wspaniałe sukcesy na tle zawodowym, posiada moc oraz jest ambasadorką elegancji i wyrafinowanego stylu.

Jak ubierać się zgodnie z zasadami power dressingu?

Jeśli w firmie nie jest wymagany konkretny dress code, warto mieć własną klasę i podnosić poziom swojej marki. Zauważalne jest, że osoby pracujące na wysokich stanowiskach zawsze ubierają koszule, spodnie albo spódnice oraz garnitury. Są to podstawowe elementy ich garderoby. Power dressing wyznacza pewną rangę i narzuca na odbiorcę wyższy rodzaj komunikacji oraz wzbudza większy respekt i zaufanie.

Elementy ubrań power dressing

Koszule

W przypadku damskich stylizacji polecamy koszule, które delikatnie układają się na ciele. Jednak bardzo ciekawą alternatywą na gorące lato są bluzki inspirowane na koszule. Są one o wiele wygodniejsze jednocześnie przynosząc tak samo oszałamiający efekt.

Bluzka SPORTALM CONFUSION
BLUZKA SPORTALM CONFUSION
Bluzka SPORTALM MAXIMAL
BLUZKA SPORTALM MAXIMAL

Spodnie i spódnice

Podstawa naszej dolnej części garderoby – spodnie i spódnice. W przypadku spodni bardzo charakterystyczne dla power dressingu są te, z wysokim stanem podkreślające długość naszych nóg. Gdy przyjrzymy się spódnicom, panuje tu jedna główna zasada – długość za kolano oraz krój ołówkowy.

Spodnie SPORTALM CHARLICE
SPODNIE SPORTALM CHARLICE
Spódnica SPORTALM FLAVIA
SPÓDNICA SPORTALM FLAVIA
Spodnie SPORTALM LONA
SPODNIE SPORTALM LONA

Marynarki

Najlepiej sprawdzają się tu klasyczne kroje, w stonowanych kolorach. Jednak czytając nasz poprzedni artykuł „Must Have 2020”, zauważalne jest, że odważne kolory w tym sezonie będą tak samo cenione jak klasyki. Nie bój się zakładać marynarek do codziennych stylizacji i próbować „czegoś” nowego!

Marynarka SPORTALM CUPID
MARYNARKA SPORTALM CUPID
Marynarka SPORTALM SMOOTH
MARYNARKA SPORTALM SMOOTH
Marynarka SPORTALM WYLIE
MARYNARKA SPORTALM WYLIE

Garnitury

Najmocniejszy i najbardziej charakterystyczny element damskiego power dressing to garnitur! Garnitury możemy podzielić na klasyczne oraz te podążające z aktualnymi trendami. Wzorzyste i wyraziste garnitury to gorący hit lata 2020. W zależności od sytuacji lepiej sprawdzą się inne elementy garnituru. Przy bardziej oficjalnych sytuacjach polecamy garnitur z dwurzędową marynarką, oraz długimi spodniami z węższą nogawką. W codziennych sytuacjach lepiej sprawdzi się marynarka jednorzędowa, wraz z szerszymi nogawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *