Psychologia kolorów

Jeszcze do niedawna istniało przeświadczenie, że ubrania, które nosimy powinny spełniać swoje funkcje przy okazji być komfortowe i dopasowane do każdej okazji. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, co mówią o Tobie kolory, które właśnie dziś założyłaś?

 

Zgadnij kim jestem? 🙂

 

Psychologia kolorów inaczej nazywana jest symboliką kolorów czy komunikacją niewerbalną. Potrafi doskonale odzwierciedlić nasz:

  • charakter
  • nastrój, w którym aktualnie jesteśmy
  • stosunek do pracy lub życia osobistego.

Za wybór danego koloru ubrań odpowiada nasza podświadomość. Ona decyduje po co sięgamy do szafy, a świadomość pomaga nam zdecydować o fakcie założenia.

Z psychologicznego punktu widzenia znajomość symboliki koloru pozwala nam lepiej komunikować się z innymi ludźmi i pomagać w trudnych sytuacjach.

 

Poznajmy się lepiej!

 

Czy zastanawiałaś się w jakich kolorach powinnaś pójść na przyjęcie rodzinne, w jakich na rozmowę kwalifikacyjną albo co założyć na oficjalne przyjęcia?

U cioci na imieninach…zaskocz wszystkim w pastelowych kolorach! To doskonałe barwy do nieoficjalnych rodzinnych spotkań. Sięgajmy po nie zwłaszcza wiosną i latem. Pastel idealnie komponuje się z bielą, szarościami, brązem i czernią. Nie obowiązuje wtedy ograniczenie w doborze biżuterii, która powinna być obowiązkowym elementem garderoby.

Nie od dziś wiadomo, że kolor granatowy i jego pochodne świadczą o naszym profesjonalizmie zarówno w pracy jak i wtedy, kiedy ubiegamy się o pracę. Niestety dress code w wielu firmach jest bardzo konserwatywny – poparty sprawdzonymi standardami np. czarne sukienki doskonale pasują do kobiet sprawujących stanowiska kierownicze, natomiast te, które utrzymują częsty kontakt z klientem idealnie wyglądają z granatowych i ciemnoniebieskich ubraniach.

Każda z nas przy okazji wielkich wydarzeń obserwuje znane osobistości ze świata mody i kina, w czym zabłysnęły tego wieczora. Czy nawet wtedy obowiązują standardy? Owszem, wieczorne przyjęcia to doskonała okazja do założenia sukni w kolorze czerwieni, fuksji czy odcieni purpurowych. Warto sięgnąć także po bordowy czy kobalt.  Co z białym kolorem? Jak najbardziej, jednak musimy pilnować, aby suknia uszyta była z materiału wysokiej jakości!

 

Gra kolorów w modzie sportowej

 

Domy mody przed każdym sezonem prześcigają się w wyznaczaniu trendów- fasonów-kolorów.  Doskonałym przykładem jest marka Sportlam, której ubrania można kupić w naszym butiku Dono da Scheggia.  W najnowszej kolekcji wiosna/lato 2020, pokazuje, jak sprytnie łączyć styl sportowy z elegancją i jak bawić się kolorami. Projektanci doskonale wiedzą, że psychologia kolorów działa również w modzie sportowej. Oprócz wysokiej jakości materiałów- Sportlam dba o wrażenia estetyczne:)

Jaki wniosek? Bądźmy odważne, nie bójmy się eksperymentować z kolorami i dodatkami. Najważniejsze, aby każda z nas znalazła swój własny styl, w którym będzie czuła się odważnie i pewnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *