Szpilki. Symbol kobiecości

Kobieco i zmysłowo

 

Według najsławniejszych salonów mody, wysoki obcas to taki, który ma minimum dziewięć centymetrów.

Dziewięć centymetrów to symbol siły, pewności siebie i sukcesu.

Szpilki sprawiają, że czujemy się kobieco, zmysłowo i pociągająco. Dodają nam wdzięku ale przede wszystkim wysmuklają naszą łydkę i całą sylwetkę. Czerwone szpilki to już klasyka. Porównujemy je do małej czarnej czy czerwonej szminki.

Szpilki nie tylko dla gwiazd wielkiego ekranu

 

To z domu mody Dior pochodzić miały pierwsze szpilki w formie, którą znamy dzisiaj. Ich autorem był Roger Vivera. Potem było już z górki – szpilki upodobały sobie gwiazdy kina, sukienki i spódniczki stawały się coraz krótsze, a sam obcas coraz wyższy. I choć nadal najpopularniejsze modele to te najbardziej klasyczne, to projektanci wciąż próbują eksperymentować ze szpilkami i zdefiniować je na nowo. Kto wie, jak będą one wyglądać za sto lat?

Wysokie obcasy bez wątpienia kojarzyć nam się będą z Marylin Monroe. To ona właśnie nadała kult obcasów jako nieodzowny element garderoby. Przypominamy jej słynny trick, w którym poprzez skrócenie jednego obcasa o kilka centymetrów uzyskiwała kołysanie biodrami 🙂

W Nowym Jorku stworzono program ćwiczeń „stiletto strengh”, który uczy nie tylko prawidłowego chodzenia na wąskim obcasie ale również składa się ze specjalnego zestawu ćwiczeń wzmacniających mięsnie brzucha, pleców i kostek. Od niedawna takie zajęcia prowadzone są również w Polsce.

Metoda ćwiczeń zbliżona jest do pilatesu, skoncentrowana na nauce wdzięku i gracji 🙂

 

Pomimo tego, że wysokie obcasy nie należą do najwygodniejszych są najbardziej popularnymi rodzajami butów na damskiej nodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *