Trendy jesień-zima 2019/2020

Koniec lata zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim w modzie pojawiają się nowe trendy, lansowane już od wielu miesięcy na światowych pokazach mody. Projektanci w tym roku przewidują burzę kolorów i kwiatów, odważne kreacje strojów wieczorowych oraz powrót do lat 90., 80., a nawet 30. ubiegłego wieku.

Tęczowe kolory oraz kwiaty mają nie odstępować nas na krok. Mimo zimnych temperatur, każdy modnie wyglądać będzie w płaszczach, sukienkach oraz żakietach w kwiaty. Wśród kolorów nie zanika moda na Skittlersy, ponieważ im więcej barw przypominających te znane cukierki w naszej kreacji, tym modniej. Dlatego po pierwsze pamiętajmy o kwiatach i kolorach.

Następnym trendem, który modny będzie w zbliżającym się sezonie jest retro. Kogo z nas nie rozczula powrót do lat, w których na ekranach królowały czarno-białe filmy? Powraca moda utrzymana w klimacie burżuazji ostatnich lat XVIII w. oraz sentyment do lat 30. czy 80. ubiegłego wieku. Wśród nich powrót do poduszek w żakietach, marynarek z dodatkiem paska zapiętego w talii, oraz dodatków (apaszki, shoppery, aktówki). Ważnym zwieńczeniem kreacji utrzymanej w tym trendzie będą perły, w różnych wariacjach, które podkreślą elegancję stroju.

Powrotem do łask cieszy się również punk, który pojawi się w postaci kraciastych flaneli, wykorzystanych w spodniach oraz punkowych, powyciąganych czarno-czerwonych swetrów. Powróci także skóra w formie dodatków, sukienek oraz kurtki zarzuconej w zimne dni oraz wieczory. Do całej kreacji dobierane będą ciężkie buty, chokery czy metalowe bransoletki, podkreślające jeszcze bardziej punkowy styl.

W tym roku, trendom obojętni nie pozostali Milenialsi. Specjalnie dla nich stworzono nowy kolor – Millennial Purple, który został już okrzyknięty hitem sezonu. Będziemy ubierać go od stóp do głów. Pastelowy kolor, przypominający kwiaty bzu czy jogurt jagodowy, dominować będzie w kreacjach wieczorowych, jak i codziennych. Ponadto Milenialsom przydzielono kolor rozbielonego różu – (Millenial Pink) symbolizujący, zacieranie się różnić pomiędzy kobietą, a mężczyzną oraz coraz większą tolerancję wobec siebie.

Falą lat 90 ubiegłego wieku, wracają również odważne kreacje Slip dress (bieliźniane sukienki). Pośród nich możemy spodziewać się występowania jedwabiu, satyny oraz dużej ilości koronek. Mocnym akcentem zmian, jest występowanie nocnych halek w ramach wieczornych kreacji.

Ponad wszystkie trendy, warto pamiętać o kapeluszach. I w tym przypadku z sentymentem wracamy do lat 80. XX w., z których po długiej przerwie powracają do nas kapelusze typu bucket hat. Połączyć je można z żakietami, kurtkami oraz eleganckimi płaszczami. Warto tez sięgnąć po wełniane, babcine kapelusze z szerokim rondem, które przyozdobić można piórami albo woalką.

Każdy może więc odnaleźć dla siebie coś modnego i wygodnego. Dodatkowo jeśli lubisz szaleć z kolorami to sezon jesień-zima 2019/2020, mimo swojego mroku daje Ci idealną okazje na wybuch kolorów w swojej kreacji. Pozostało już niewiele czasu, by zerknąć do szaf lub wyskoczyć na zakupy, żeby zawsze być „in fasion”. To jaki trend wybierzesz, zależy tylko od Ciebie, ale najważniejsze by czuć się w nim dobrze i wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *